Oferta
 

Zabudowy do transportu drewna ALUCAR

Alucar Hydrog zabudowa.jpg

 

Jesteśmy przedstawicielem Fińskiego producenta aluminiowych zabudów ALUCAR.

 

Nadwozia pojazdów do transportu drewna Alucar znane są ze swej jakości na całym świecie. Dla nas zawsze było istotne tworzyć produkty wraz z klientami i dostawcami. Firma w swej działalności kieruje się zasadą ustanowienia ścisłej współpracy z klientem. Stosując najnowocześniejsze technologie i najlepsze materiały, jako wynik otrzymujemy lekkie i trwałe produkty, co gwarantuje stabilną jakość nadwozi oraz większą trwałość.

 

Volvo Alucar.jpg

 

 

 

 

Projektując zabudowę ciężarówki, kierujemy się wskazówkami producenta i korzystamy ze specjalnych programów do zrównoważania ciężaru i optymalizacji wymiarów. Ważne jest, aby produkt był zgodny z międzynarodowymi normami ISO w zakresie jakości i ochrony środowiska. W celu zapewnienia najlepszej funkcjonalności i trwałość ciężarówki oraz nadwozia, cały proces projektowania odbywa się zgodnie z instrukcjami wytwórcy podwozia. W oparciu o własne doświadczenie możemy również udzielać porad. Aby pojazd do przewozu drewna był funkcjonalny, niezwykle istotne jest zaprojektowanie skutecznego systemu hydraulicznego. Uzgadniając PTO, pompę, przewody hydrauliczne i żuraw, możesz polegać na naszym doświadczeniu.  Samochody są zawsze produkowane, zgodnie z życzeniem klienta!

 

 

HYDROG z.jpg

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w montowaniu urządzeń hydraulicznych przeznaczonych dla pojazdów do przewozu drewna. Używamy wyłącznie części hydrauliczne i składniki marek charakteryzujących się dobrą jakością, i wiemy, że będą dobrze działać. Nasz magazyn to szeroki asortyment w zakresie pomp hydraulicznych, złączy, węży, zacisków itd.

 

 

 

 

ALUCAR VOLVO FH1.png

 

 

Osłona kabiny

Kabinę wraz z kierowcą chroni, lekka aluminiowa ściana zabezpieczająca. Ściany zabezpieczające ALUCAR są starannie przetestowane aby były zgodne z normą SS 2365: 1978. Istnieją dwa podstawowe modele tych ścian: HD - przystosowany do trudnych warunków pracy i ST 50 - przystosowany do łatwiejszych warunków pracy. Oba modele są wykonane z dwuściennych kształtowników z anodyzowanego aluminium, które są połączone wzajemnie za pomocą trwałych połączeń. Konstrukcja bardzo dobrze wytrzymuje zderzenia z kłodami i jej zarysowania, nie pozostaje na niej wygięć. Ściany zabezpieczające są mocowane do ramy pomocniczej za pomocą wsporników przykręcanych śrubami.

 

Rama nadwozia

Aluminiowa rama pomocnicza Alucar charakteryzuje się niską wagą i wytrzymałością. Zaletą kształtownika naszej ramy jest odporność na wibracje, co sprawia, że idealnie nadaje się do trudnych warunków drogowych.

Otwory mocowania w głównych kształtownikach ramy pomocniczej wykonuje robot sterowany komputerowo na podstawie wzorców. Kształtowniki ramy również są wycinane według długości ładunku, przygotowane są do umieszczenia ściany ochronnej oraz konsoli mocujących żuraw.

 Kształtowniki aluminiowe anodowane ramy pomocniczej z trawersami są montowane z użyciem połączeń śrubowych - bez żadnego spawania. Z tego powodu nie trzeba podejmować żadnych działań ochronnych przed pęknięciami,  za pomocą śrub jest łatwo przykręcić do ramy dodatkowe akcesoria. Seryjna produkcja komponentów gwarantuje stabilną jakość i zwiększa wzrost produktywności nadwozia.

 

 

dwie zabudowy.jpg

 

Konsole

Konsole mocujące żuraw można zainstalować na stałe lub mogą być zdejmowane. W każdym przypadku, będą one dostosowane do konkretnej marki ciężarówki i żurawia w taki sposób, aby były dopasowane i uzupełniły podwozie. Korzystając z ruchomych konsoli, można zwiększyć przestrzeń ładunkową. Promień żurawia jest większy i jest to bardzo pomocne przy załadunku przyczepy. Ponadto, żuraw może być odłączony od ciężarówki w celu zmniejszenia wagi i zwiększenia użytecznej masy ładunku drewna.

Na rynku najczęściej rozpowszechnione są ruchome konsole. Aby żuraw sięgał przyczepy, co znacznie ułatwi załadowanie ciężarówki, może być przesunięty do tyłu o 700 mm. Żuraw z kabiną łatwiej się obraca. Gniazda z elementami zaciskającymi zapewniają stałe obciążenie.

 

DEMO 1.jpg

 

 

 

 

 
 

 

KATALOGI

 

LP

NAZWA PLIKU

TYP

ROZMIAR

1 ALUCAR TITAN.pdf pdf 1.62 MB Pobierz
2 ALUCAR ALU.pdf pdf 2.74 MB Pobierz